Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 2636 online | Toplam Üye: 81980
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DHY TERCİH TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 28.07.2014 - 23:27:58 Cevaplanmayan mesajlar
Bu Mesaj 2009 tarihinde yazilmis,
icerikler ve bilgiler eksik veya yanlis olabilir !!!
TIBBİ GENETİK nedir, ne değildir?
Bu forum kilitlenmiştir: mesaj gönderemez, cevap yazamaz, ya da başlıkları değiştiremezsinizBu başlık kilitlenmiştir: cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
DrScrotum
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 13:49:06
Mesaj . Mesaj konusu : TIBBİ GENETİK nedir, ne değildir?
Mesaj Numarasi : NTQuODMuMjM2LjU2 | MTQwNjU3OTI3OA==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

Tıbbi genetikçilerin tam olarak ne iş yaptığını bilen var mı?
Temel bilimler içinde puanı en yüksek olanı- 60 puan civarında gezmiş İstanbul için..
İsmi de , ilerisi için gelecek vaat ediyormuş gibi geliyor kulağa..
Ne yapıyor bu adamlar? Genetik mühendislerinden vs çok mu farklı çalışma alanları?
Kök hücre çalışmaları, human genome project vs tıbbi genetiğin çalışma alanları mıdır- yoksa daha ziyade genetik mühendisliğiyle ilişkili alanlar mı bunlar?
Son söz: Sizce, Türkiye'de geleceği olan - ya da yurt dışında talep görecek bir branş mı?
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
DrScrotum
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 21:13:46
Mesaj . Mesaj konusu : 

Yok mu fikri olan?
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
dr_ozzzy
Basasistan

Basasistan

TarihTarih: 11.03.2009 - 21:15:39
Mesaj . Mesaj konusu : 

tibbi genetik temel bilim olarak gecmiyor dahili bilimlerde geciyor bildigim kadariyla
Başa dön
meisner
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 21:17:43
Mesaj . Mesaj konusu : 

Türkiyede bir geleceği olmadığı muhakkak. Hızla gelişen bir bilim tabi ama eskiden genetiğe ayrılan fon daha fazlaydı. ABD bile şimdilerde sekide yedi oranında kesti fonu, malum savaş masraflarına harcıyor...
Başa dön
DrScrotum
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 21:38:38
Mesaj . Mesaj konusu : 

meisner demiş ki:
Türkiyede bir geleceği olmadığı muhakkak. Hızla gelişen bir bilim tabi ama eskiden genetiğe ayrılan fon daha fazlaydı. ABD bile şimdilerde sekide yedi oranında kesti fonu, malum savaş masraflarına harcıyor...

Ama Obama seçim öncesi vaatlerinden olan kök hücre çalışmalarının kapsamının genişletilmesine onay verdi biliyorsun - önümüzdeki yıllarda büyük adımların atılabileceğinden bahsediliyor.
Benim merak ettiğim, bunun az da olsa Türkiye'ye sirayet edip etmeyeceği..
Başa dön
microbiolog
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 22:39:00
Mesaj . Mesaj konusu : Re: TIBBİ GENETİK nedir, ne değildir?

DrScrotum demiş ki:
Temel bilimler içinde puanı en yüksek olanı- 60 puan civarında gezmiş İstanbul için..
Ne yapıyor bu adamlar? Genetik mühendislerinden vs çok mu farklı çalışma alanları?
Kök hücre çalışmaları, human genome project vs tıbbi genetiğin çalışma alanları mıdır- yoksa daha ziyade genetik mühendisliğiyle ilişkili alanlar mı bunlar?
Son söz: Sizce, Türkiye'de geleceği olan - ya da yurt dışında talep görecek bir branş mı?

Öncelikle Tıbbi genetik temelden değil klinikle öğrenci alıyor.Yukarıda açıkladığın kök hücre,genetik mühendisliği vb alanlarla direkt ilişkili değil.Eğer bu alanları düşünüyorsan Üniversite lerdeki tıbbi biyoloji ve genetik yüksek lisans,doktora proğramlarını öneririm.Gerçi tıbbı bitiripte yüksek lisans,doktora yapan varmı onu da sormak lazım.Bu bölümler ise daha çok biyologlara hitap ediyor
Başa dön
DrScrotum
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 22:59:57

microbiolog demiş ki:
DrScrotum demiş ki:

Öncelikle Tıbbi genetik temelden değil klinikle öğrenci alıyor.Yukarıda açıkladığın kök hücre,genetik mühendisliği vb alanlarla direkt ilişkili değil.Eğer bu alanları düşünüyorsan Üniversite lerdeki tıbbi biyoloji ve genetik yüksek lisans,doktora proğramlarını öneririm.Gerçi tıbbı bitiripte yüksek lisans,doktora yapan varmı onu da sormak lazım.Bu bölümler ise daha çok biyologlara hitap ediyor

Anlıyorum, dediğiniz gibi doktora programları ile bilim yapmaya çalışmak ,bir yandan da hayatını idame ettirebilmek çok zor.
Ben açıkçası yukarıda yazdıklarımın tıbbi genetiğin çalışma alanında olduğunu düşünerek ilgi duymuştum ancak siz ilişkili olmadığını söylüyorsunuz . . Tıbbi genetikçiler ne gibi işlerle uğraşıyor peki, kabaca bilgilendirirseniz sevinirim.
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
DrAysemGul
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 23:03:24

DrScrotum demiş ki:

poliklinikte hasta da bakıyorlar.sendromları olan,genetik hastalıklı çocuklara bakıyorlar.daha önce düşükleri olan veya sakat çocuk doğuranlara prenatal danışma yapıyorlar.bir hastayı alıp muayenesini yapıp kan örneğini vs alıp laboratuvarda incelemesini de kendinin yapabildiğin eğlenceli bir branş.karyotip analizi,pcr en çok yaptığın işlemler.yani sadece temel değil hastanede doktorlk da yapıyorsun.konsültasyonlara gidiyorsun.servis,poliklinik,laboratuvar arası gidip geliyorsun.türkiyede uzmanı az.
Başa dön
DrAysemGul
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 23:05:58
Mesaj . Mesaj konusu : 

temel puanı ile değil klinik puanı ile öğrenci alıyor.iyoloji kimya vs mezunları yazamıyor sadece doktorlar yazabiliyor.bildiğin klinik bir branş.doktorluk yapıyorsun.türkiye gibi akraba evliliği genetik hastalık cennetinde hastası da bol.sendrom bile tanımlayabilir insan kasarsa.
Başa dön
bondsukr
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 23:12:20
Mesaj . Mesaj konusu : 

hacettepede yapıması gereken bir bolumdur.
benden soylemesi...l
Başa dön
DrScrotum
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 23:34:58
Mesaj . Mesaj konusu : 

Anlattıklarınız çok şaşırttı beni, tıbbi genetikçilerin klinisyen oldukları aklımın ucundan bile geçmezdi..
Oysa ben laboratuarda genlerimle oynayıp Hulk'a dönüşebilir miyim acep diye düşünüyordum..
Hevesim kursağıma kaldı Sad
Başa dön
DrAysemGul
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 23:37:37
Mesaj . Mesaj konusu : 

niye şaşırdığını anlamadım.tıp mezunu birinin tıbbi genetiğin klinik bölüm olduğunu bilmemesi de beni şaşırttı.tıp mezunu musunuz?hangi fakülte?genetik bölümü olmayan üniversite hastaneleri de mi var?
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
DrAysemGul
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 23:38:16
Mesaj . Mesaj konusu : 

ankara tıp genetik de çok methediliyor.
Başa dön
DrScrotum
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 11.03.2009 - 23:46:35
Mesaj . Mesaj konusu : 

DrAysemGul demiş ki:
niye şaşırdığını anlamadım.tıp mezunu birinin tıbbi genetiğin klinik bölüm olduğunu bilmemesi de beni şaşırttı.tıp mezunu musunuz?hangi fakülte?genetik bölümü olmayan üniversite hastaneleri de mi var?

Tıbbi genetik dersini 1. sınıfta almamdan bu yana bu iki kelimeyi bir daha yanyana görmedim- bu kadar şaşırdığınıza göre bende bir patoloji olmalı..
Başa dön
DrAysemGul
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 12.03.2009 - 00:24:45
Mesaj . Mesaj konusu : 

DrScrotum demiş ki:
DrAysemGul demiş ki:

Tıbbi genetik dersini 1. sınıfta almamdan bu yana bu iki kelimeyi bir daha yanyana görmedim- bu kadar şaşırdığınıza göre bende bir patoloji olmalı..

genelde üniversitelerde tıbbi genetik bölümü olur.polikliniği olur asistanları olur.pediatri stajı falan yaparken uğranır oralara da.en azından bizde öyleydi.ondan şaşırdım.gerçi endokrin bölümü olmayan üniv hastaneleri var genetiğe şaşırmamam gerek.
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Bu forum kilitlenmiştir: mesaj gönderemez, cevap yazamaz, ya da başlıkları değiştiremezsinizBu başlık kilitlenmiştir: cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım