Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 4572 online | Toplam Üye: 84049
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 25.10.2014 - 12:25:08 Cevaplanmayan mesajlar
Bu Mesaj 2011 tarihinde yazilmis,
icerikler ve bilgiler eksik veya yanlis olabilir !!!
eş durumu ,zorunlu-açıktan atamalar hakkında herşey.....
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
amelie_poulain
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 24.03.2011 - 23:31:55
Mesaj . Mesaj konusu : 
Mesaj Numarasi : NTQuODIuODAuMTU= | MTQxNDIyOTEwOA==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

eşim 4 yıldır aynı adreste eczacılık yapıyor.4 yıldır prim ödeniyor.sanırım eş durumu için zaten bu gerekli.ben mecburi hizmetim bittikten sonra istifa ettim.yalnız ,bir ay beklemeden görevi bıraktım.bu durumda 1 yıl cezalıyım.bu cezam temmuz ayında doluyor.bu arada sözleşmeli olarak çalıştığımdan asaletim tastik olmadı.yeniden atamaya başvurmak istiyorum.önce istifa sonrası dönüş atamasına,sonra eş durumu atamasına mı katılmam gerekiyor??başka ile atanırsam ve müstafi olursam istifa haklarımdan biri daha mı gidecek??
bir de atamaya başvurumu bulunduğum ilin il sağlık müdürlüğüne mi yoksa bakanlığa mı yapmam gerek?
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
scarneck
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 24.03.2011 - 23:35:24
Mesaj . Mesaj konusu : Re:

38.dönem dhy yi 1 hafta ile kacırdım, su an mezunum.personel genel mudurlugune dilekçe gondersem 38. donem kurasına katılmak istiyorum diye,isleme konurmu ?
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
acmay
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 25.03.2011 - 11:27:52
Mesaj . Mesaj konusu : atama

Merhaba,
Ben son yıl radyoloji asistanıyım, bu ay uzman oluyorum. Eşim de benden 1 gün sonra uzmanlık sınavına girecek dahiliye asistanı. Biz aynı anda uzman olmuş olacağız. Eşimin memuriyet kıdemi benden fazla. Bu durumda haziran ayındaki mecburi hizmet kurasına katılacağız. aynı yere atanmamız için ne yapmamız gerekir, nasıl bir yol izleyelim? ( Bir de eşim temmuzda yan dal sınavına girecek.)
Başa dön
dr_konya
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 25.03.2011 - 12:28:59
Mesaj . Mesaj konusu : Re: atama

acmay demiş ki:
Merhaba,
Ben son yıl radyoloji asistanıyım, bu ay uzman oluyorum. Eşim de benden 1 gün sonra uzmanlık sınavına girecek dahiliye asistanı. Biz aynı anda uzman olmuş olacağız. Eşimin memuriyet kıdemi benden fazla. Bu durumda haziran ayındaki mecburi hizmet kurasına katılacağız. aynı yere atanmamız için ne yapmamız gerekir, nasıl bir yol izleyelim? ( Bir de eşim temmuzda yan dal sınavına girecek.)

aranızda 6 aydan uzun süre olmadığı için .ilk etapta aynı yere atanamazsınız.büyük ihtimal aynı zorunlu kurasına gireceksiniz.daha sonra 2 ayda bir çekilen eş durumu atamasına başvurabilirsiniz.böylece ikinizden birinin yanında birleşmiş olursunuz.eğer eşiniz yandalı .kuradan önce kazanırsa siz onun yanına gidersiniz. ama daha sonra kazanırsa en azından ilk eş durumu atamasına girmemenizi öneriyorum .çünkü mazeret atamalarının arasında 1 yıl olması gerek diye bir tabir okudum o yuzden kesin emin olmadıkça sınav sonucunu bekleyın derım

PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 25.03.2011 - 12:32:20

scarneck demiş ki:
38.dönem dhy yi 1 hafta ile kacırdım, su an mezunum.personel genel mudurlugune dilekçe gondersem 38. donem kurasına katılmak istiyorum diye,isleme konurmu ?

sanmıyorum .çünkü isim bildirim tarihleri kuradan çok önce açıklanıyor.buyuk ıhtimal bir sonrakı kuraya alırlar..

PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 25.03.2011 - 12:46:34
Mesaj . Mesaj konusu : 

amelie_poulain demiş ki:
eşim 4 yıldır aynı adreste eczacılık yapıyor.4 yıldır prim ödeniyor.sanırım eş durumu için zaten bu gerekli.ben mecburi hizmetim bittikten sonra istifa ettim.yalnız ,bir ay beklemeden görevi bıraktım.bu durumda 1 yıl cezalıyım.bu cezam temmuz ayında doluyor.bu arada sözleşmeli olarak çalıştığımdan asaletim tastik olmadı.yeniden atamaya başvurmak istiyorum.önce istifa sonrası dönüş atamasına,sonra eş durumu atamasına mı katılmam gerekiyor??başka ile atanırsam ve müstafi olursam istifa haklarımdan biri daha mı gidecek??
bir de atamaya başvurumu bulunduğum ilin il sağlık müdürlüğüne mi yoksa bakanlığa mı yapmam gerek?

eş durumu kurasına katılabılmenız için sağlık bakanlıgında yada 657 de çalışıyorr olmanız lazım eğer o yuzden eğer zorunlu hizmetiniz yoksa önce açıktan atama kurasına gireceksınız daha sonra 2 ayda bir olan eş durumu kurasına katılacaksınız.ama sunu söyleyeyım eşinizin tıp dışı bir meslekte olması dezavantaj .sızın yanına atanmanız biraz zor.bunun kılıfıda stratejik personel..yıne de denemek ıstersenız başarılar dılerım

PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 25.03.2011 - 12:48:29

ispir demiş ki:
mrb arkadşlar,
benım sorum şu ben meburı hızmetten ıstıfa edelı 13 ay falan oldu.bu sure zarfında ben farketmeden tekrar atama olabılır mı ben tekrar dılekçe vermeden boyle bır şey var mı? teşekkurler şimdiden

olabılır.eğer mecburi süreniz bitmemız ise istifa ettiğiniz kurum bakanlıga bildirir ve sizi cezanızdan sonraki ilk kuraya alırlar.artık bu işler elektronık ortamda oldugu için .farkedilmeme ihtimalınız düşük..

Başa dön
mfa23
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 25.03.2011 - 16:19:42
Mesaj . Mesaj konusu : merhaba

ben bu kış uzman olarak mezun olucam. eşimse aynı üniversite de eğitim fakültesinde halen ögrenci. nasıl olucak tayin işim ya?
Başa dön
amelie_poulain
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 26.03.2011 - 22:16:09
Mesaj . Mesaj konusu : 

dr_konya demiş ki:
amelie_poulain demiş ki:

eş durumu kurasına katılabılmenız için sağlık bakanlıgında yada 657 de çalışıyorr olmanız lazım eğer o yuzden eğer zorunlu hizmetiniz yoksa önce açıktan atama kurasına gireceksınız daha sonra 2 ayda bir olan eş durumu kurasına katılacaksınız.ama sunu söyleyeyım eşinizin tıp dışı bir meslekte olması dezavantaj .sızın yanına atanmanız biraz zor.bunun kılıfıda stratejik personel..yıne de denemek ıstersenız başarılar dılerım

teşekkürler..tusdan başka çare yok...
Başa dön
dr_konya
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 26.03.2011 - 23:34:19
Mesaj . Mesaj konusu : Re: merhaba

mfa23 demiş ki:
ben bu kış uzman olarak mezun olucam. eşimse aynı üniversite de eğitim fakültesinde halen ögrenci. nasıl olucak tayin işim ya?

malesef bu durumu mazeret olarak kabul etmıyorlar...

Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 29.03.2011 - 23:34:42

merhabalar
internüm ve eylül de mezun olacağım. nişanlım ise tarım bakanlığında SÖZLEŞMELİ mühendis. eylülde mezun olduktan sonra ilk gelecek atamada yani kasım gibi filan eş durumu yapıp eşimin yanına gidebilir miyim.

eğer kadrolu mühendis olursa durum değişir mi .
not : eşim ankarada çalışıyor ve devlete göre ailenin reyisi benim Wink
Başa dön
silent57
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 05.04.2011 - 20:24:28

devlet hizmet yükümlüsü olarak 4. ayımda pratertisyen hekimim.eşim asistan ben direk nisan eş durumuna başvurdum. 38.DHY mazeret kurasıyla bi alakam yok değil mi.. birde pbsde atandığımız yerin sonucu açıklandıktan sonra çalıştığımız yerden bizi sağlık müdürlüğünün 2 ay göndermeme gibi durumu var mı.. bu konu ile ilgili bilgi istiyorum . teşkkürler..
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
dr_konya
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 05.04.2011 - 22:36:39

orduluDr demiş ki:
merhabalar
internüm ve eylül de mezun olacağım. nişanlım ise tarım bakanlığında SÖZLEŞMELİ mühendis. eylülde mezun olduktan sonra ilk gelecek atamada yani kasım gibi filan eş durumu yapıp eşimin yanına gidebilir miyim.

eğer kadrolu mühendis olursa durum değişir mi .
not : eşim ankarada çalışıyor ve devlete göre ailenin reyisi benim Wink

hiç değişmez ..
1- eşinizin tıp dışı bir meslekte olması
2-kadrolu olmaması
3-ve sizin doktor olarak stratejik personel sayılmanız
4-ayrıca atama istediğiniz yerin ankara olması
gibi nedenlerle %90 atamanız gerçekleşmez.ama tabiki bunu belirleyen kurul ne der bilmiyorum.önceki tecrubelerım bunu gerçekleşmesının zor oldugunu söyluor.ama yıne de bı şansınızı deneyın .başarılar

Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 05.04.2011 - 22:42:31

selamlar...benim de sorum var..arkadaşın eşi yüksek lisans yapıyor bir üniversitede aynı zamanda da orda araştırma görevlisi 35 ten geçmiş,tıp dışından.arkadaş da bizim gibi doktor.eşinin memurluğu 5 senelik filan.
mecburide bizim doktor olan arkadaş eş durumu sebebiyle acaba eşinin olduğu ile atanabilir mi?

dr_konya
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 05.04.2011 - 23:29:45

dralibey demiş ki:
selamlar...benim de sorum var..arkadaşın eşi yüksek lisans yapıyor bir üniversitede aynı zamanda da orda araştırma görevlisi 35 ten geçmiş,tıp dışından.arkadaş da bizim gibi doktor.eşinin memurluğu 5 senelik filan.
mecburide bizim doktor olan arkadaş eş durumu sebebiyle acaba eşinin olduğu ile atanabilir mi?

kura : 36.DHY MAZERET KURASI
isim : A.T.
branşı :BİYOKİMYA VE KLİNİK BİYOKİMYA

EŞİ;S.ÜNİ. FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜNDE ARŞ.GÖR.

durum :RED
gerekçe : ATAMA NAKİL YÖNETMELİĞİNİN 21. MADDESİNE GÖRE

yukarıdaki örnekte olduğu gibi stratejik personel gerekçesiyle atama yapılmıyor.yılında pek bir önemı yok.ama herzaman dediğim gibi denemekten birşey olmaz

Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım