Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 3574 online | Toplam Üye: 83960
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 22.10.2014 - 09:22:40 Cevaplanmayan mesajlar
SAMSUN GALAXY NOTE 10.1 MI IPAD MI
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
loreal
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 11.10.2012 - 19:19:25
Mesaj . Mesaj konusu : SAMSUN GALAXY NOTE 10.1 MI IPAD MI
Mesaj Numarasi : NTQuMjI2LjE5MS44MA== | MTQxMzk1ODk2MA==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

karar veremıyorum hangısını alayım
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
loreal
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 11.10.2012 - 19:25:28
Mesaj . Mesaj konusu : 

cevap lutfen
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
dracarys
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 11.10.2012 - 19:27:46
Mesaj . Mesaj konusu : Re:

Hangi ipad new ipad mi?
Telefonun ne android mi apple mı?
Ne için alıcaksın film izlemek , internet ....vs ne beklentin var.
kalem uygulaması note da muazzam.Deftere yazar gibi not alıyorsun.Bunu kullanacaksan note tercih et.Diğer her şeyde apple daha üstün.
Başa dön
loreal
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 11.10.2012 - 19:31:43
Mesaj . Mesaj konusu : 

telefonum eskı model samsung. yenı ıpadden bahsedıyorum . amac ınternete gırmek daha cok
Başa dön
dracarys
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 11.10.2012 - 19:45:48
Mesaj . Mesaj konusu : 

loreal demiş ki:
telefonum eskı model samsung. yenı ıpadden bahsedıyorum . amac ınternete gırmek daha cok

Amaç internetse bence apple tercih et.ama teknolojiden biraz uzaksan ipad ile film izlemeyi filan beceremeyebilirsin.Alt yazı atma film izleme biraz sıkıntılıdır ipadde.Ama ekranı note dan daha iyidir.Sadece internetse amaç bu 2si de olur tabi çok bir farkı yok bu 2 cihazın internet kullanımı için.
Kişisel önerim ise internet için dokunmatik bir alet almamanız.Hiç bir zaman windows deneyimine yaklaşamazlar dokunmatik ekranlı cihazlar.
Başa dön
loreal
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 11.10.2012 - 19:48:48
Mesaj . Mesaj konusu : 

bılmedıgımden soruyorum. ıpad alırsam ınternet baglantısı nasıl olacak. bı de fotograf makınesı ıle cektıgım fotoları ıpad e aktarbılecekmıyım, yad aıpadıle cektıklerımı baskısını nasıl alacam
Başa dön
abracadabra
DOCENT

DOCENT

TarihTarih: 11.10.2012 - 19:54:11
Mesaj . Mesaj konusu : 

loreal demiş ki:
bılmedıgımden soruyorum. ıpad alırsam ınternet baglantısı nasıl olacak. bı de fotograf makınesı ıle cektıgım fotoları ıpad e aktarbılecekmıyım, yad aıpadıle cektıklerımı baskısını nasıl alacam

ipad le çektiğiniz fotoların kalitesi düşük olur, çıktısı güzel olmaz. internet bağlantısı 4g alırsanız sim kart ve wirelss üzerinden wifi alırsanız wireless üzerinden olacak. fotoğraf makinesinden ipad e ituens programı üzerinden atacaksınız goruntuleri.
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
dracarys
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 11.10.2012 - 19:57:56
Mesaj . Mesaj konusu : 

loreal demiş ki:

Bilgisayarına itunes u kurman lazım.Bu şekilde transfer edebilirsin.Direk kopyala yapıştır şeklinde foto atamazsın ipade.Baskı işinde sorun olmaz.
ipadle çektiğiniz foroları normal yazıcıdan da albilirisniz ama mac os uyumlu yazıcılar olması lazım.Her yazıcıdan alamazsınız.Tabi bilgisayara atıp her türlü çıktısını alırsınız bunda sorun olmaz.Çok zor işlemler değil ama gözünü korkutmasın.
Başa dön
loreal
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 13.10.2012 - 20:43:36
Mesaj . Mesaj konusu : 

yenı ıpad aldım. yardımınız ıcın tesekkurler
Başa dön
dracarys
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 13.10.2012 - 21:05:59
Mesaj . Mesaj konusu : 

loreal demiş ki:
yenı ıpad aldım. yardımınız ıcın tesekkurler

Hayırlı olsun...
Şu siteye biraz bakın isterseniz.Bir çok ipucu verilmiş.
http://www.iphoneturkey.biz/
Başa dön
mhurkan
DrTus Moderatoru

DrTus Moderatoru

TarihTarih: 17.10.2012 - 09:32:38
Mesaj . Mesaj konusu : Re: SAMSUN GALAXY NOTE 10.1 MI IPAD MI

loreal demiş ki:
karar veremıyorum hangısını alayım

New ipad kullanıyorum, elimde de HTC desire Z android telefon var ve uzun uzun Samsun galaxy note 10.1 inceledim. Youtube da çok güzel karşılaştırmalar var.

Önelikle şunu söyleyeyim, Türkiyede satışa sunulan model N8005 yani 3G var GSM yok. Yani aleti telefon olarak kullanamıyorsunuz (new ipad de telefon olarak kullanılamıyor) Ancak Avrupada N8000 modeli (3G+GSM) piyasada. Türkiyede bu modeli paralel ihracat ile satan yerler.Alacaksan kesinlikle N8000 (telefon olabilen versiyon) almalısın. Yada ben telefon olarak kullanmak istemiyorum, bulunduğum yerlerde de wifi var dersen gene Avrupada N8010 modeli var ki sadece wifi modeli (Türkiyede gene yok)

Gelelim karşılaştırmaya. Öncelikle samsung klasik olarak gene apple birebir taklit etmiş ama bu işi çok iyi yapmış. Adamların klavyesindeki tuşların yeri bile aynı. Smile

4 çekirdekli 2GB rami olan bir alet samsung, yeni ipad ise 2 çekirdekli (+3 çekirdekli grafik işlemcisi var) O nedenle normal kullanımda samsung çok daha hızlı. O nedenle samsungun açılma hızıda yeni ipad den çok çok daha kısa. Ancak iosun verdiği bir avantaj nedeni ile oyunların akıcılığı açısından çok küçük bir farkla ipad önde.

Kullanılabilirlilik olayına gelince, ipad çok kullanılabilir bir alet. İos arabirimi çok çok basit ve herşey gözünüzün önünde, andriodin bu konudaki hantallığı nedeniyle biraz daha karışık bir alet samsung, ancak özelleştirilebilirlilik açık ara samsun önde. Gadgetler sayasinde aşağı yukarı samsung note u bilgisaya gibi kullanabiliyorsunuz.

Ekran hassasiyeti ve ekran kalitesi açısından ipad açık ara önde. Şuanda dünya üzerinde yeni ipad de kullanılan yüksek çözünürlüklü ekranı kullanan bir mobil cihaz-monitör yok. Zaten iki aleti elinize aldığınızda kontras ve renklerin canlılığı açısından farkı hemen anlıyorsunuz. Ama bu demek değil ki samsung kötü, hayır. Full HD ekranı var ve dokunmatik hassasiyeti piyasadaki diğer android tablet içinde en iyisi.

Uygulamalar kısmında tabiki çok daha eski olduğu için ios çok önce. Hemen 10 kat daha fazla uygulamayı apple storeda bulabiliyorsunuz, ama google play (eski adı ile android market) daha yeni yeni palazlanmaya başladı.

Pil performansı aşağı yukarı aynı, ben de yeni ipad var. Wifi + oyun karışık yaklaşık 6-8 saatlik kullanım ömrü var. Samsungta buralarda....

Sonuç;
Aktif olarak tablet kullanıyorsanız, her işinizi tablette yapmaya karar verdiyseniz, herşeyi özelleştiririm, aletin en ince ayarına kadar ulaşmalıyım, benim için görsellik değil fonksiyon önemli diyorsanız kesinlikle samsung.

Ya ben oyun oynamak, film seyretme istiyorum. Çokta kafam ağrımasın diyorsanız. Ekran kalitesi ve dokunmatiği iyi olmalı, benim aradığım bir "erişkin oyuncağı" diyorsanız kesinlikle ipad.

Kolay gelsin, bu açıklamaları da hiç biryerde bulamazsını ha, değerinizi bilin. Smile

Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım